У Китаї побудували комерційний космодром — яка ціль

Перший комерційний космодром в Китаї, що знаходиться у провінції Хайнань на півдні країни, готовий до виконання запусків ракет-носіїв. Інформацію про це повідомило CGTN. Всі системи об’єкта пройшли комплексну оцінку і перевірку, після чого його визнано придатним для проведення запусків відповідно до всіх вимог.

Перший комерційний космодром на Хайнані готується до введення в експлуатацію

У липні 2022 року почалося будівництво першого комерційного космодрому на острові Хайнань у Китаї. Цей стартовий комплекс призначений для комерційних космічних місій.

Наразі завершено спорудження ключових інфраструктурних об’єктів для запуску космічних ракет, включаючи системи заправки, газопостачання, електропідстанції й пускові майданчики.

У вихідні космодром провів імітаційний запуск ракети. Перший реальний запуск ракети-носія, який відзначить введення об’єкта в комерційну експлуатацію, планується на третій квартал цього року.

Розширення космодрому на Хайнані

У майбутньому космодром на Хайнані планує розширити свою інфраструктуру, включаючи будівництво додаткових стартових майданчиків. Це дозволить йому отримати міжнародний статус і надавати послуги з космічних запусків для як китайських, так і закордонних ракет і супутників.

Перший ступінь ракети «Tianlong-3» відокремився від стартового майданчика китайської компанії Beijing Tianbing Technology Co і приземлився у горбистій місцевості міста Гун’ї в центральній частині Китаю.

NASA вибрала компанію SpaceX Ілона Маска для створення космічного апарата, який виведе Міжнародну космічну станцію (МКС) з орбіти після завершення її експлуатації. 

Більше від автора

+ Немає коментарів

Додайте свій