Рекордна тривалість: Циклон Фредді став найтривалішим в історії спостережень

Дослідники ООН підтвердили, що циклон «Фредді», який був активним над Індійським океаном у 2023 році, встановив новий рекорд, ставши найтривалішим тропічним циклоном в історії. Згідно з даними Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО), шторм тривав 36 днів, з лютого по березень.

Циклон Фредді: новий рекорд тривалості

Дослідники ООН підтвердили, що тропічний циклон “Фредді”, який обрушився на Індійський океан у 2023 році, встановив новий рекорд тривалості, витримавши 36 днів. Це перевищує попередній рекорд тривалості циклону “Джон” у 1994 році, який тримався 29 днів.

Циклон “Фредді” пройшов велику відстань – 12 785 кілометрів через південну частину Індійського океану, нанісши значні людські та економічні втрати в країнах Південно-Східної Африки. Внаслідок стихії у Малаві загинули або зникли безвісти понад 1200 людей, у Мозамбіку постраждали понад 1,3 мільйона осіб, а на Мадагаскарі постраждали майже 200 тисяч осіб.

Кліматичні виклики та тропічні циклони

Хоча прямий зв’язок між тривалістю циклону “Фредді” і зміною клімату не встановлений, науковці підкреслюють можливість збільшення частоти та інтенсивності тропічних циклонів в майбутньому через зміну кліматичних умов.

Циклон “Фредді”, який виник у лютому 2023 року, пройшов великий шлях від північної Австралії до Південної Африки, забравши життя і призвівши до руйнувань у Мадагаскарі, Мозамбіку, Малаві та інших країнах регіону.

Вчені виявили, що забруднення викопними паливами продовжує зростати попри всі зусилля людства утримати його.

Більше від автора

+ Немає коментарів

Додайте свій