Науковці презентували додаток – передбачає клімат через 60 років: що очікує на Землю

Тепер можна дізнатися, яким кліматом буде володіти ваше місто через 60 років завдяки інтерактивній програмі від фахівців з Центру наук про довкілля Університету Меріленду. Програма дозволяє користувачам переглянути очікувані зміни клімату у різних містах по всьому світу.

Прогнозування впливу зміни клімату на глобальне вирощування і світові ринки

Нова програма дозволяє користувачам порівняти клімат у будь-якому місці на земній кулі з передбаченими кліматичними умовами в інших областях у майбутньому до 2080 року, тобто через 60 років. Інтерактивна карта використовує дані Міжурядової групи експертів зі зміни клімату і надає результати для різних сценаріїв викидів парникових газів.

Глобальне потепління, яке триває з 1975 року, є поступовим збільшенням температури поверхні Землі та океану. Цей процес стимулюється не лише сонячною радіацією, але і внутрішніми факторами, такими як розпад калію-40 та гравітаційна диференціація.

Перевищення ключового порогу глобального потепління: нові висновки вчених 

Глобальне потепління порушує умови для вирощування таких продуктів, як вино, оливкова олія, кава та какао. Постачання яких залежить від певних регіонів, тому нестабільні погодні умови можуть вплинути на світові ціни.

Нагрівання Землі відбувається значно швидше, ніж передбачали науковці раніше, що може призвести до перевищення ключового порогу глобального потепління вже цього десятиліття. Згідно з дослідженням, опублікованим у журналі Oxford Open Climate Change і співавтором якого є американський вчений Джеймс Гансен, вчені використали комбінацію історичних кліматичних даних, моделей та спостережень, включаючи аналіз полярних льодових кернів і зріст річкових дерев, щоб дослідити цей процес.

Раніше було опубліковано, що на території України розташовані щонайменше сім значних метеоритних кратерів. 

Більше від автора

+ Немає коментарів

Додайте свій