Залишки забутої культури: у Казахстані знайшли унікальні артефакти віком 2000 років

У Туркестанській області на півдні Казахстану археологи знайшли стріли, кургани та велике дзеркало з бронзи. Ці артефакти приписують дослідникам, які вважають, що вони були створені під час держави Кандзю, яка існувала з п’ятого століття до нашої ери до четвертого століття нашої ери.

Виняткові артефакти знайдено на півдні Казахстану

Згідно із заявою, перекладеною регіональним урядом Туркестану, результати демонструють винятковий рівень майстерності та артистизму, присутніх у цьому регіоні. Епоха Канджу стала свідком широких торговельних зв’язків зі Стародавнім Римом, Стародавнім Китаєм і Кушаньською імперією. В одному з курганів виявлено бронзове дзеркало, яке демонструє виразний стиль династії Хань, яка правила з 206 року до нашої ери до 220 року нашої ери. Ці дзеркала мали величезну цінність по всій Євразії, і виявлення цього конкретного дзеркала означає процвітання та вплив жінки, похованої поруч із ним.

В районі Ордабасин нещодавні розкопки під керівництвом команди з Університету Озбекалі Жанібекова та місцевих археологів виявили значні знахідки в трьох курганах. У той час як два з курганів були розграбовані в давнину, третій курган дав безліч добре збережених артефактів. Серед знахідок були фібули, схожі на римські зразки, а також різні розміри намистин, глиняний глечик, взуття, пряжка для ременя, наконечник стріли для лову птахів і пара золотих сережок, датованих першим століттям до нашої ери. 

Особливої ​​уваги заслуговують сережки у формі півмісяця, виготовлені із золота, прикрашені бірюзою та рубінами. Ці вишукані предмети символізують місяць і справді чудові.

Артефакти буде направлено до музею

Археолог Олександр Подушкін, який очолював експедицію, зауважив, що Канджу, федерація, яка складалася з різних народів, охоплювала такі кочові племена, як сармати, гуни та саки. Стратегічне розташування міст Канджу вздовж Великого шовкового шляху сприяло їх участі в дипломатичних справах і сприяло торговим зв’язкам із сусідніми стародавніми суспільствами.

Подушкін повідомив, що всі знайдені артефакти будуть направлені в Національному музеї Республіки Казахстан в Астані. Ці знахідки не тільки розширюють наше розуміння культури та історії регіону, а й демонструють його значення в стародавньому світі.

Раніше у водах Південно-Китайського моря виявили рештки підводного човна USS Harder, який неофіційно відомий як “Hit ‘Em Harder” або “Бий їх сильніше”. 

Більше від автора

+ Немає коментарів

Додайте свій