Вчені дослідили найтемніші глибини океану та виявило види, схожі на інопланетян

Колекція нових видів, знайдених на дні океану, свідчить про дивовижну різноманітність цього незвичайного середовища. У водах зони Кларіон-Кліппертон, розташованої між Мексикою та Гаваями в Тихому океані, дослідники виявили створіння, які були невідомі раніше: ці тварини існують у світі постійної темряви безодні пелагіалі.

Таємниці глибин: відкриття нових видів у найменш досліджених областях океану

Томас Дальгрен, морський еколог з Гетеборзького університету у Швеції, зауважує, що ці області океану є одними з найменш вивчених на Землі, з тільки одним описаним науковцями видом тварин з десяти, що тут проживають.

Він також наголошує, що виявлення нових видів і екосистем в цих районах надає дослідникам можливість занурюватися в аналогічні відкриття, які відбувалися ще у 18 столітті, що є надзвичайно захопливим. У глибоких шарах океану, де тиск величезний, світло не проникає, і температура низька, наші технології можуть проникнути туди, куди людина не може.

Життя на самому дні

Більшість організмів там живуть на обмежених ресурсах, харчуючись органічними речовинами, що опадають з вищих шарів води, утворюючи так званий “морський сніг”, а також малою кількістю поживної риби, що приносить кит. Здається, що переважна більшість життя на дні океану складається з організмів, які живляться фільтруючи воду та використовуючи осад. Зокрема, під час експедиції було виявлено дивовижний прозорий морський огірок, який належить до родини Elpidiidae. Ці морські огірки відзначаються тим, що вони функціонують як пилососи дна океану, спеціалізуючись на пошуку осаду через найменшу кількість шлунків.

На додаток до цього, під час досліджень були виявлені й інші цікаві істоти, такі як ніжна скляна губка, морські зірки, корали, танаїди та рожева морська свиня Барбі. Морські свині, як зазначають вчені, також є видом глибоководних морських огірків, які спеціалізуються на пошуку осаду та є чудовим прикладом адаптацій до умов глибинного середовища.

Морська свинка Барбі / фото: SMARTEX/NHM/NOC

Проте, це унікальне середовище стикається з загрозами, особливо через глибоководний видобуток корисних копалин. Зазначається, що необхідно докладати більше зусиль для захисту цих видів та їхнього середовища, оскільки більшість морських територій, де вони знаходяться, наразі не мають достатнього рівня захисту.

Нещодавно було публіковано, що міжнародна група морських дослідників виявила унікальний грибок, який переміщається по океану та живиться пластиковими відходами, що накопичуються у Великій тихоокеанській сміттєвій плямі.

Більше від автора

+ Немає коментарів

Додайте свій