Вчені відкрили вид грибка, який живиться пластиком в океані

Протягом понад 150 років, що минули з моменту винайдення та виробництва пластику, цей матеріал став справжньою загрозою для біорізноманіття та екосистем Землі. Недавні дослідження вказують на те, що мікроскопічні частки пластику стали практично необхідною складовою всіх аспектів нашого навколишнього середовища: вони присутні у воді, ґрунті, повітрі, а також у тілах птахів, людей і тварин на землі та в океані.

Висока тривога серед науковців викликана не лише величезною плямою сміття, що пливе в Тихому океані та загрожує здоров’ю місцевих екосистем. Так міжнародна група морських дослідників виявила унікальний грибок, який переміщається по океану та живиться пластиковими відходами, що накопичуються у Великій тихоокеанській сміттєвій плямі.

Грибок, що живиться сміттям

Цей грибок, Parengyodontium album, виявлено серед інших мікроорганізмів, що населяють та оточують пливучі пластикові купи в північній частині Тихого океану. Дослідники встановили, що це вже четвертий відомий морський грибок, здатний розкладати пластик.

Подальші дослідження показали, що грибок може специфічно руйнувати поліетилен на основі вуглецю, який особливо чутливий до ультрафіолетового випромінювання. Цей вид пластику є одним з найпоширеніших і використовується для багатьох споживчих товарів, таких як пляшки для напоїв і пакети для продуктів.

Нові дослідження вказують на можливість біологічного розкладання пластику в океанах під впливом ультрафіолету

Згідно з дослідженням провідної вченої в галузі морської біології та біогеохімії з Королівського інституту морських досліджень Нідерландів, Анніки Ваксмаа, попередні наукові відкриття підтверджують, що ультрафіолетове випромінювання може фізично руйнувати пластик. Але нові дослідження свідчать про те, що воно також сприяє біологічному розкладанню пластикових матеріалів морськими грибками.

Морські океани переповнені шкідливими пластиковими забруднювачами, і заборона використання пластику, мабуть, є однією з найефективніших стратегій для боротьби з цією проблемою. Проте вчені досі шукають ефективні стратегії для зменшення наслідків забруднення та видалення сміття з морських шляхів планети.

На жаль, це завдання є дуже складним, оскільки видалення наявного пластикового сміття з океану є надзвичайно важким. Наприклад, використання тралів для збору пластику може завдати шкоди морському життю, а спроби зробити це власноруч є дорогими та часто неефективними.

Раніше стало відомо, що експерти прогнозують, що в найближчі місяці спека, яка стала нестерпною, зменшиться, і період рекордних температур нарешті закінчиться.

Більше від автора

+ Немає коментарів

Додайте свій