Вчені прогнозують закінчення періоду пекельної спеки: коли люди відчують прохолоду

Експерти прогнозують, що в найближчі місяці спека, яка стала нестерпною, зменшиться, і період рекордних температур нарешті закінчиться.

Експерти прогнозують зменшення спеки на планеті

Минулий рік офіційно увійшов до історії як найспекотніший, призводячи до екстремальних температур, суховію та масових лісових пожеж. Ця несприятлива спека тривала протягом 11 місяців поспіль, і за прогнозами науковців, поточний рік може перевершити попередній за рекордні показники. 

Утішно, що експерти метеорологічного агентства ООН вказують на те, що період надмірної спеки незабаром завершиться. Це пов’язано зі зворотним процесом Ель-Ніньйо в Тихому океані, який впливає на клімат у всьому світі. Прогнозується, що найближчими місяцями Ель-Ніньйо зміниться на Ла-Нінью, що призведе до появи прохолодних погодних умов.

Дослідники вказують на те, що вплив Ла-Нінья вже незабаром відобразиться у погодних умовах, оскільки ефект потепління від Ель-Ніньйо, що активізувався з середини 2023 року, спричинив різке підвищення температури на планеті. Це явище, своєю чергою, стало частковою причиною появи екстремальних погодних явищ по всьому світу. Зараз, на щастя, вчені помічають ознаки закінчення періоду Ель-Ніньйо.

Одночасно дослідники попереджають, що глобальні температури продовжать зростати в майбутньому, що зумовлено антропогенною зміною клімату. Це буде спричиняти подальше поглиблення екстремальних погодних умов та зміни в кількості та характері сезонних опадів і температурного режиму.

Прогнозовані настання Ла-Нінья: що це означає для погоди та клімату на Землі

Значне зниження температури на широких ділянках тропічного Тихого океану передбачається в результаті настання Ла-Нінья. Цей феномен призведе до сильних вітрів, дощів і змін атмосферного тиску. Ла-Нінья, подібно до Ель-Ніньйо, впливатиме на погоду у всьому світі, особливо в тропіках.

Згідно з даними, існує ймовірність 60% того, що Ла-Нінья розпочнеться від липня до вересня 2024 року, і з імовірністю 70% — від серпня до листопада. Варто відзначити, що шанси на повернення Ель-Ніньйо дуже низькі.

За статистикою, починаючи з червня 2023 року, щомісяця фіксувалися нові температурні рекорди на планеті, завдяки Ель-Ніньйо. Минулий рік став найтеплішим в історії спостережень, і підвищення температури було помітне як на суходолі, так і в океані. Цього року очікується інтенсивний сезон ураганів через Ель-Ніньйо в Тихому океані.

Проте вчені застерігають, що прихід Ла-Нінья не змінить ситуацію радикально, оскільки глобальне потепління буде продовжуватися через викиди парникових газів, які виникають через використання вугілля та інших викопних палив. Більшість надлишкового тепла планети, яке виникає внаслідок зміни клімату, залишатиметься в океанах, і тому високі температури поверхні моря продовжать відігравати ключову роль у найближчі місяці.

Вчені з Великої Британії розробили імунотерапевтичний препарат для лікування деяких форм раку кишківника. 

Більше від автора

+ Немає коментарів

Додайте свій