На землян чекає рідкісне явище — астероїд  підлетить на рекордну відстань

Нове дослідження виявило, що швидкість астероїда, який наближається до Землі, зросла. Вчені стверджують, що астероїди таких розмірів досягають нашої планети приблизно кожні 5-10 тисяч років. Про це повідомляє IFLScience.

Астероїд Апофіс підлетить до Землі на рекордно близьку відстань у 2029 році

Астероїд, ширина якого складає 375 метрів, був відкритий 20 років тому, і тоді вчені спрогнозували, що у 2029 році він може зіткнутися з Землею, що могло призвести до серйозних змін в кліматі та загрозити людській цивілізації.

У 2029 році Апофіс пролетить дуже близько до Землі на відстань приблизно 32 тисяч кілометрів, що є менше, ніж відстань до деяких супутників, які обертаються довкола планети.

За повідомленням Європейського космічного агентства, такий близький проліт астероїда Апофіс є однією з найрідкісніших космічних подій і може бути видимим навіть неозброєним оком на нічному небі.

Вплив гравітації Землі на орбіту та обертання астероїда

Вчені стверджують, що вплив гравітації Землі може змінити орбіту астероїда та його обертання навколо власної осі. Це може призвести до землетрусів чи зсувів на поверхні цього астероїда, складеного з силікатного матеріалу, а також суміші нікелю та заліза. З метою спостереження за цими змінами астрономи планують використовувати космічний апарат.

Важливо відзначити, що нещодавно поблизу Землі пролетів інший астероїд, розмір якого перевищував 360 метрів, але відстань до нашої планети становила значно більше – 5,35 мільйона кілометрів.

Астрономи Китаю та України розробили метод для зниження ризику зіткнення Землі та астероїда.

Більше від автора

+ Немає коментарів

Додайте свій