NASA знову затримала повернення астронавтів місії Starliner на Землю

NASA вже вчетверте змінила дату повернення космічного корабля Boeing Starliner на Землю, оскільки науковці потребують додаткових даних щодо його роботи у космосі. Причиною цієї затримки стали витоки гелію в системі керування двигунами та відмова кількох двигунів орієнтації корабля.

Астронавти місії Starliner зараз змушені чекати принаймні до 2 липня, але в NASA наголосили, що корабель може залишатися прикріпленим до Міжнародної космічної станції аж до середини серпня.

Пілотований політ Starliner: технічні труднощі та затримки повернення на Землю

Астронавти NASA Бутч Уілмор та Суніта Вільямс вийшли на орбіту на кораблі Starliner 5 червня і через добу стикувалися з МКС. Це був перший пілотований політ корабля Boeing Starliner, який до цього здійснив два рейси у безпілотному режимі, обидва з яких супроводжувались технічними неполадками. І третій політ також не був винятком: після відокремлення від ракети астронавти виявили чотири точки витоку гелію та відмову п’яти з 28 двигунів орієнтації, один з яких не вдалося відновити.

Планувалося, що екіпаж Starliner проведе на станції тиждень, але вже 9 червня NASA оголосило про перенесення повернення на 18 червня, потім на 22 і 26 червня. Останнє зміщення дати сталося на 6 днів, і це, ймовірно, ще не кінець.

В NASA пояснили, що графік МКС вільний до середини серпня, тому вони не поспішають зі зворотного політу на Землю корабля дослідницької місії. “Все залежить від зібраних даних”, — додали в агентстві. Якщо вони будуть сприятливими, повернення відбудеться негайно.

Хронологія подій

  • 14 червня: Початкова дата повернення.
  • 22 червня: Перша затримка через виявлення витоків гелію та проблем з маневровими двигунами.
  • 26 червня: Друга затримка для збору додаткових даних.
  • 2 липня: Поточна дата можливого повернення.

Важливо зазначити, що ситуація все ще розвивається, і дата повернення може знову змінитися. NASA ретельно вивчає всі дані, щоб гарантувати безпечне повернення астронавтів. Затримка не є незвичайною для космічних місій, і безпека завжди є найвищим пріоритетом.

У вівторок, 18 червня, відбулася пресконференція NASA, де було оголошено про перенесення ювілейного виходу у відкритий космос через невеликі проблеми зі скафандром.

Більше від автора

+ Немає коментарів

Додайте свій