В Україні відновлюють популяції тварин: Мінекології пояснило причини

Через введену заборону на полювання під час масштабного вторгнення росії в Україну, в країні почали відновлюватися популяції тварин. Цей факт підтверджують дані моніторингу Міністерства захисту довкілля. Про це в інтерв’ю повідомив Олександр Краснолуцький, перший заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів України.

Заборона полювання заради спасіння видів тварин

На початку повномасштабного вторгнення майже всі військові адміністрації ухвалили рішення про заборону полювання, що сприяло відновленню популяцій тварин, які були в дуже малій кількості. Це стало помітним і є позитивним фактом, зазначив Краснолуцький.

Однак, за його словами, Україна втрачає популяції тварин на сході країни, де відбуваються активні бойові дії. Це стосується передусім ендемічних видів, що мешкали саме у східній частині країни.

Також, за словами Олександра Краснолуцького, наразі зафіксовано понад 5 тисяч випадків завдання шкоди довкіллю України на суму 2,4 трильйона гривень.

Яка ситуація з екологією

Бойові дії в Україні завдали шкоди третині лісів, а збитки, за даними Держлісагентства України, становлять 20 млрд грн. Через війну, розв’язану росією, багато тварин мігрувало до регіонів, де воєнні дії менш інтенсивні. Деякі тварини загинули. На Волині вже почали відновлювати популяцію диких звірів, випустивши в дику природу сотню благородних оленів.

Бойові дії в Україні могли спричинити масову міграцію диких звірів до західних регіонів країни. Лісівники планують з’ясувати кількість мігруючих тварин під час зимового підрахунку копитних. Вони вже констатують, що збитки, завдані рослинному і тваринному світу, складають мільярди гривень.

Голова Державного агентства лісових ресурсів України Юрій Болоховець зазначив, що збитки лісовому господарству колосальні та досягають майже 20 млрд грн. Він також повідомив, що спостерігається суттєве переміщення тварин, і що необхідно створити належні умови для цих тварин та забезпечити їх підгодівлю в складний зимовий період.

У лісові угіддя на території Луцького району Волинської області випустили оленів, яких привезли з Литви спеціальним вантажним транспортом. Водій із Литви Ромас Борисовас розповів, що раніше доставляв тварин до Казахстану та росії, але зараз постачання обмежено до Польщі та України.

Олень благородний є аборигенним видом для Волині, але його чисельність у місцевих лісах скорочується. Лісівники прагнуть відновити популяцію цього виду в регіоні. За словами єгеря Олександра Суся, раніше оленів на Волині майже не було, лише кози та кабани. Лісівники сподіваються, що олені добре приживуться в місцевих умовах.

Сотня благородних оленів, випущених у дику природу, стала найбільшим поповненням популяції у Волинській області за весь час незалежності України. Мисливствознавець Григорій Биховець повідомив, що серед випущених оленів є 85 дорослих і 15 телят, з яких 40 самців і 45 самок. Для адаптації оленів їх на перші кілька місяців поселять у вольєрі площею 1200 гектарів. Лісники очікують, що наступного року вони почнуть давати потомство.

Віталій Каращук, мисливствознавець Волинського управління лісового та мисливського господарства, висловив сподівання, що популяція благородного оленя буде нормально розвиватися та давати потомство без додаткового втручання людини, окрім зимової підгодівлі. Він також повідомив, що плануються додаткові закупівлі та випуски тварин для відновлення популяції в дикій природі.

Окрім оленів, у дику природу випустили дев’ять диких свиней, вирощених у вольєрі Ново-Зборишівського лісництва. Григорій Биховець пояснив, що чисельність цього звіра на Волині також потрібно відновлювати через зниження чисельності, спричинене хворобами. До кінця року планується випустити ще 18 особин. Нині на Волині налічується близько 900 особин благородного оленя і близько 700 оленів плямистих, тому збільшення популяції на сотню копитних стане суттєвим плюсом.

Раніше було опубліковано дослідження, що розкриває тривожні висновки морських біологів: більшість скатів і акул у Світовому океані перебувають на межі вимирання. 

Більше від автора

+ Немає коментарів

Додайте свій