На межі вимирання: майбутнє більшості видів акул і скатів у Світовому океані

Дослідження, опубліковане у журналі Nature, розкриває тривожні висновки морських біологів: більшість скатів і акул у Світовому океані перебувають на межі вимирання. Це ставить їх в ряд найбільш загрожених видів тварин на планеті зараз.

Критичний стан морських екосистем: загроза вимирання для акул і скатів у світових океанах

У дослідженні, проведеному міжнародною групою біологів, було показано, що з 1970 по 2018 рік популяції акул і скатів в океанах зменшилися на понад 71%. Науковці визнали це як надзвичайно різке зменшення, порівнянне зі зниженням чисельності більшості видів слонів і носорогів, які часто вважаються символами вимирання сухопутних тварин. За словами Ніка Далві, співавтора дослідження з університету Саймона Фрезера в Канаді, загрозі вимирання піддаються 24 з 31 виду океанічних скатів і акул, при цьому для деяких з них ситуація вже вважається критичною.

Проблеми у відновленні популяцій акул

Однією з головних причин вимирання океанічних хижаків, за словами біологів, є їхня конкуренція за рибу з людиною, яка значною мірою завелика. Завантаження рибальської промисловості на ресурси океану збільшилося в 18 разів з 1970 року. На жаль, самі акули часто стають жертвами рибалок: в перших десятиліттях 2000-х років людина вбивала від 63 до 273 мільйонів акул щорічно.

Проте деякі види акул мають кращі перспективи. Наприклад, популяція великої білої акули, яка значно зменшилася протягом XX століття, “показує ознаки відновлення” в областях, де її охороняють держави. Також акули-молоти поступово збільшують свою чисельність в північно-західній Атлантиці, частково завдяки жорстким квотам на їх вилов у водних територіях США.

Раніше було опубліковано, що у водах зони Кларіон-Кліппертон, розташованої між Мексикою та Гаваями в Тихому океані, дослідники виявили створіння, які були невідомі раніше.

Більше від автора

+ Немає коментарів

Додайте свій