У водах Південно-Китайського моря виявили рештки підводного човна USS Harder, який неофіційно відомий як “Hit ‘Em Harder” або “Бий їх сильніше”. Ця американська субмарина стала місцем останнього спочинку для 79 членів екіпажу, які загинули, коли їх судно було затоплене під час бою у 1944 році.
Відкриття решток легендарного американського підводного човна USS Harder
Група мисливців за затонулими кораблями знайшла рештки USS Harder, американського підводного човна, який потонув під час Другої світової війни. За даними Lost 52 Project, організації з Нью-Йорка, корабельні уламки знаходяться на дні Південнокитайського моря біля північного філіппінського острова Лусон на глибині близько 1140 метрів.
Остання місія USS Harder, підводного човна класу Gato, закінчилася трагічно 24 серпня 1944 року, коли він був потоплений японським есмінцем після пошкоджень глибинними бомбами. Цей підводний човен став відомим завдяки своїм успішним патрулюванням Тихого океану під час війни, під час яких він потопив п’ять японських есмінців та декілька інших ворожих кораблів.
Тім Тейлор, засновник Lost 52 Project, який також керує компанією Tiburon Subsea, описує процес пошуку уламків американських підводних човнів, загублених під час Другої світової війни, та чотирьох під час Холодної війни. Він повідомляє, що їм вдалося знайти уламки восьми кораблів, а затонулий USS Harder став дев’ятим відкриттям їхнього проєкту.
Під час виявлення підводних човнів, за словами Тейлора, їхня група проводить урочистості для вшанування пам’яті екіпажу, включаючи момент мовчання, дзвін по кожному члену екіпажу та молебень під керівництвом диякона, що входить до їхньої експедиційної команди.
Як шукали човен
Команда визначила місцеперебування затонулого корабля, проводячи аналіз звітів про його останню битву, а потім розпочала пошук відповідних ділянок за допомогою суднового сонара, який може виявляти об’єкти на морському дні, та безпілотних апаратів, які можуть занурюватися на велику глибину. Проте, навіть після того, як вони прийняли заходи, щоб зробити схеми пошуку максимально ефективними, “це довгий і важкий процес, схожий на пошук голки в стозі сіна”.
У зв’язку з великою глибиною, на якій знаходиться затонулий підводний човен, пошук за допомогою підводних дронів став особливо важливим. Хоча період відносно сприятливої погоди в останні тижні допоміг у полегшенні пошуків.
Уламки USS Harder знаходяться настільки глибоко, що до них не можуть дістатися водолази. Тейлор додав, що зображення з підводного апарата свідчать про те, що судно перебуває у досить хорошому стані. Підводний човен виявляється майже не ушкоджено, за винятком деяких пошкоджень, завданих глибинними бомбами. Після 80 років під водою він, здається, став домом для морських жителів, таких як восьминіг, якого Тейлор побачив на знімках, а також креветок.
Нещодавно дослідники під керівництвом Еммануеля Арамендіа з Університету Лідса зробили висновок, що природні джерела енергії є значно більш енергоефективними в порівнянні з викопними паливами.
+ Немає коментарів
Додайте свій