Вчені виявили, що забруднення викопними паливами продовжує зростати попри всі зусилля людства утримати його. Кліматична криза не лише загрожує майбутньому планети, але вже насправді тут: 2023 рік офіційно увійшов у історію як найспекотніший на Землі, призводячи до появи екстремальних теплових хвиль та посухи, цьогорічний ураганний сезон в Атлантиці обіцяє бути надзвичайно інтенсивним — настільки, що може виникнути навіть проблема з наданням імен усім значним ураганам, повідомляє Futurism.
Зміни клімату на Землі – чого чекати
Упродовж останніх кількох десятиліть світ намагається сповільнити процес зміни клімату на Землі, проте здається, що ці зусилля є марними. Останні дані Національного управління океанічних і атмосферних досліджень (NOAA) свідчать про те, що рівень вуглекислого газу, що виділяється в результаті використання викопних палив, досяг рекордно високого рівня в атмосфері Землі. Вчені вже раніше визначили величезний вплив цього газу на глобальне потепління. За даними на травень цього року, концентрація вуглекислого газу в атмосфері сягнула майже 427 частин на мільйон, що є стрибком на три частини.
Крім того, вчені стверджують, що це найвищий рівень парникових газів, який коли-небудь був виміряний в історії. За словами адміністратора NOAA Ріка Спінрада, наслідки цього раптового зростання вже відчутні на планеті сьогодні: від зростання інтенсивних природних лих до рекордної спеки. Наприклад, минулий рік виявився найспекотнішим в історії спостережень, при цьому рекордно високі температури зафіксовані як на суходолі, так і в океані.
Найшвидше зростання вуглекислого газу: загроза непередбачуваних наслідків
Вчені з Інституту океанографії Скріппса у Південній Каліфорнії стежили за рівнями вуглекислого газу в атмосфері Землі з 1958 року. Вони виявили, що від початку цього вимірювання кількість CO2 поступово збільшувалася. Однак за останні кілька років спостерігалося найшвидше зростання цього газу в історії спостережень: відзначені найвищі концентрації вуглецевого забруднення в атмосфері за перші чотири місяці 2024 року. Ральф Кілінг, керівник лабораторії Скріппса, відзначив, що проблема полягає не лише у тому, що рівень CO2 є найвищим за мільйони років, але й у тому, що він зростає швидше, ніж будь-коли. Щороку досягається новий рекорд через використання викопного палива, що призводить до викидів в атмосферу великої кількості вуглекислого газу.
Раніше в річницю акту тероризму було опубліковано, що українські дослідники підкреслюють важливість огляду наслідків руйнування греблі Каховської ГЕС для природи.
+ Немає коментарів
Додайте свій