Астрономи Китаю та України розробили метод для зниження ризику зіткнення Землі та астероїда

Інформаційне агентство Сіньхуа повідомляє, що спільна наукова група Китаю та України регулярно вивчає навколоземні астероїди для точного визначення їхнього місця перебування та орбіт.

Ризики при спостереженні за навколоземними астероїдами

Навколоземні астероїди, чия траєкторія пролягає дуже близько до Землі, потенційно можуть загрожувати планеті. Необхідно систематично вивчати нові об’єкти цього типу для швидкої оцінки їхніх орбіт. Проте при спостереженні за швидкорухомими об’єктами тривалість експозиції може впливати на якість зображень, що може спричинити появу розмитості й знизити точність астрономічних вимірювань.

Інноваційне дрейфове сканування: новий метод вивчення навколоземних астероїдів

Дослідники з Шанхайської астрономічної обсерваторії та Миколаївської астрономічної обсерваторії розробили новий метод, відомий як дрейфове сканування. Цей метод дозволяє отримувати точні зображення астероїдів як точкових джерел навіть під час тривалих експозицій. 

В дослідженні було використано великий набір даних, що включав понад 11 тисяч позиційних вимірів майже 500 навколоземних астероїдів. Використання двох 50-сантиметрових телескопів в Сіані та Миколаєві з 2011 по 2023 рік дозволило значно покращити моніторинг астероїдів і зробити їх виявлення більш ефективним для захисту Землі від потенційних зіткнень.

Раніше стало відомо, що під земною поверхнею може приховуватися цивілізація з високорозвиненою технологією.

Більше від автора

+ Немає коментарів

Додайте свій