Дослідники під керівництвом Еммануеля Арамендіа з Університету Лідса зробили висновок, що природні джерела енергії є значно більш енергоефективними в порівнянні з викопними паливами. Цю інформацію опублікував Ars Technica.
Ефективність природного газу порівняно з іншими джерелами енергії
Вчені провели аналіз співвідношення отриманої енергії до витраченої (EROI) за період з 1971 по 2020 рік. В результаті виявлено, що у традиційних джерел енергії найвищий показник ефективності спостерігається у природного газу – 9,5:1. Це означає, що вкладення у виробництво та використання кожної одиниці природного газу приносять 9,5 раза більше енергії. Наприклад, у вугілля показник становить 7,2:1, а у нафтопродуктів – лише 2:1.
Дослідники відзначили, що протягом 50 років показники майже не змінювалися, за винятком природного газу, чиї значення EROI знизилося внаслідок підготовки палива до використання. Крім того, коефіцієнт корисного використання енергії залежить від конкретних цілей. Наприклад, у випадку опалення будівель природним газом він становить 12:1, а у разі використання нафтопродуктів – 5:1.
Відновлювана енергія перевершує традиційні джерела: дослідження показує високу ефективність
Показники використання відновлювальної енергії виявилися значно кращими у порівнянні з традиційними джерелами. Наприклад, для вітроенергетики найнижчий показник становить 10:1, а найвищий досягає 25:1. Щодо сонячної енергії, хоча мінімальний показник становить близько 7:1, максимальні значення сягають приблизно 20:1. Ці результати навіть перевершують показники природного газу. Дослідники зауважують, що використання відновлювальних джерел енергії може призвести до більшого виробництва чистої корисної енергії, ніж використання викопного палива, особливо у багатьох країнах.
+ Немає коментарів
Додайте свій