Дослідники з Індійського технологічного інституту в Бомбеї зробили важливий прорив у сфері сонячної енергетики, досягнувши рекордної ефективності двосторонніх перовскітних сонячних панелей – 26,5%. Вони зосередилися на визначенні ідеальних умов альбедо (відображення сонячного світла) та кута нахилу, що допомогло значно підвищити продуктивність сонячних панелей.
Визначення ідеальних параметрів альбедо та кута нахилу
Основним відкриттям цього дослідження стало те, що альбедо тильного боку сонячних елементів відіграє ключову роль у досягненні максимальної ефективності. Дослідники виявили, що альбедо 0,5 при куті нахилу 20 градусів дозволяє досягти рекордної ефективності – 26,46%, а також високого рівня фактору двосторонності – 89,3%. Двосторонні перовскітні сонячні панелі мають великий потенціал не тільки для збільшення вироблення електроенергії, але й для їхньої інтеграції в будівельні конструкції, що відкриває нові можливості для застосування відновлюваних джерел енергії.
Які перспективи для сонячних батарей
Досягнуті результати показують, що високоефективні двосторонні перовскітні сонячні панелі можуть стати основною технологією у сфері відновлюваних джерел енергії. Очікується, що ця технологія буде ключовим елементом у майбутньому енергетичному ландшафті, що забезпечить значне зростання виробництва електроенергії як у простих, так і у складних конфігураціях.
Раніше: інновація в сонячній енергетиці – Німеччина презентувала потужний імітатор сонця.
+ Немає коментарів
Додайте свій