Вчені навчили штучний інтелект передбачати, коли імунна система почне старіти

Науковці з Німецького центру інфекційних досліджень розробили унікальну штучну інтелектуальну модель, яка допомагає відстежувати процеси старіння імунної системи на рівні клітин. Технологія отримала назву Single-Cell Immune Aging Clock і дозволяє виявляти зміни, що відбуваються з імунними клітинами упродовж життя.

Як змінюється імунітет з віком

З плином років імунітет втрачає здатність ефективно боротися з інфекціями, що підвищує ризик захворювань і зменшує ефективність вакцинації. Дослідники поставили собі за мету вивчити механізми цих змін та визначити ключові гени, які впливають на процес старіння імунних клітин.

Команда науковців дослідила понад 2 мільйони імунних клітин, зібраних у 1000 здорових людей віком від 18 до 97 років. Зібрані дані допомогли створити штучний “годинник”, який відображає вікові зміни в імунній системі.

Ключові відкриття ще попереду

Розробка допомогла виявити гени, пов’язані з хронічним запаленням, яке вважається одним із головних факторів старіння організму. Вчені сподіваються, що подальші дослідження дозволять контролювати процес, розробляючи свіжі методи омолодження імунної системи.

При тестуванні моделі на пацієнтах із COVID-19 було встановлено, що тяжкі випадки викликають передчасне старіння певних типів імунних клітин. Проте після одужання процес виявився зворотнім.

Надалі вчені планують дослідити, як різні фактори — від стресу до харчування — впливають на старіння імунної системи.

Раніше: вчені попереджають про ризики прискореного старіння через кліматичні зміни.

Більше від автора

+ Немає коментарів

Додайте свій