Жителі Одеської області стали свідками підземних поштовхів, викликаних землетрусом, епіцентр якого знаходився в румунській зоні Вранча. За словами сейсмолога Олександра Кендзери, такі явища можуть мати серйозні наслідки для українських регіонів у майбутньому.
Загроза повторних підземних поштовхів
Олександр Кендзера пояснив, що останній землетрус, який відбувся на глибині 135 км, не становив особливої небезпеки для України. Проте, за його словами, в майбутньому ситуація може змінитися. Він зазначив, що цей землетрус був відчутний на великій території, включаючи південно-західні області України та Придністров’я, але не завдав значної шкоди, оскільки поштовхи були зафіксовані на рівні 2-3 балів.
Планування і підготовка до землетрусів
Кендзера підкреслив, що, хоча останній землетрус не викликав серйозних наслідків, ризик повторних підземних поштовхів в Україні залишається актуальним. За його словами, сусідство з зоною Вранча вимагає від українців готовності до можливих землетрусів. Він зазначив, що карта сейсмічного районування України демонструє, що інтенсивність землетрусів, що можуть виникнути з цієї зони, може досягати 7 балів. Це вказує на важливість обізнаності та підготовки населення до можливих природних явищ.
Заклик до обізнаності та дій
Експерт також рекомендує вжити заходів для підвищення обізнаності населення щодо можливих землетрусів. Кендзера підкреслив, що знання про сейсмічну активність у регіоні можуть значно допомогти зменшити ризики та підготувати людей до можливих загроз. Він зазначив, що інформування громадськості про те, як діяти в разі підземних поштовхів, може врятувати життя та запобігти паніці. На його думку, важливо створити умови, в яких люди будуть впевнені у своїй готовності до таких природних явищ, адже усвідомлення ризиків і правильна підготовка є ключовими факторами у збереженні безпеки.
Нашадаємо, 2024 рік може побити рекорд спеки за всю історію спостережень.
+ Немає коментарів
Додайте свій