Команда дослідників з Університету Брауна у співпраці з NASA запропонувала інноваційний підхід до колонізації Місяця та Червоної планети. Ідея полягає у використанні природних лавових печер і біотехнологій на основі грибного міцелію. Тож гриби можна назвати першими жителями Місяця.
Печери — ідеальне укриття для майбутніх колоністів
Вчені вважають, що підземні тунелі, сформовані вулканічною активністю, стануть найкращими локаціями для створення безпечного житла. Вони забезпечують базовий захист від космічної радіації, перепадів температур і падіння метеоритів. До того мають надзвичайно великі розміри — у сотні разів більші за земні аналоги.
Роботи формують каркас, гриби створюють стіни
Спеціальні надувні роботи будуть запущені у печери для створення каркасних конструкцій. На них поступово вирощуватиметься грибний міцелій, що утворюватиме природну багатошарову ізоляцію. Зовнішній захист буде завершено полімерною плівкою, яка герметизується під впливом ультрафіолету.
Біотехнології на службі космосу
Міцелій — не лише чудовий теплоізолятор, а й екологічно безпечний матеріал, який можна транспортувати у вигляді спор. Цікавий підхід дає змогу створювати житло з мінімальними витратами на доставлення матеріалів із Землі.
Вперше у людській історії природні утворення, гриби та робототехніка об’єднуються для створення міжпланетної архітектури.
Нагадаємо, що NASA та SpaceX на порозі нової ери: як колонія на Марсі змінить світ.
+ Немає коментарів
Додайте свій