21 липня 2024 року, космічний апарат NASA Solar Dynamics Observatory зафіксував спалах середнього впливу класу М1 на Сонці, супроводжуваний виверженням темної плазми. Ця плазма, що має температуру 20 тисяч градусів Цельсія, значно холодніша за звичайні корональні викиди маси, температура яких сягає 80 тисяч градусів Цельсія.
Людство може мати проблеми з радіозв’язком
Темна плазма може досягти Землі вже 24 липня, що може спричинити геомагнітну бурю, яка вплине на енергосистеми та радіозв’язок. Національне управління океанічних і атмосферних досліджень США оцінює ймовірність збоїв на рівні 60%.
Сонячні спалахи та їх вплив на Землю
21 липня також відбувся спалах класу М3.2, який призвів до короткочасного збої в радіозв’язку над Тихим океаном. Спалахи вплинули на радіозв’язок у Північній і Південній Америці та Азії.
Науковці очікують нових спалахів класу М і ймовірних спалахів класу Х до кінця тижня, що може призвести до більших збоїв у радіозв’язку та енергосистемах. Сонячна пляма AR3757 продовжує демонструвати активність, і сонячний максимум може настати або вже настав, або бути відзначений влітку 2025 року.
Раніше стало відомо, що спалахи на Сонці загрожують озоновому шару та підвищують радіацію на Землі.
+ Немає коментарів
Додайте свій