Україна активно працює над розробкою новітніх систем штучного інтелекту, які дозволять управляти величезним флотом безпілотників. Ці інновації можуть суттєво змінити бойові дії, перемістивши їх на територію ворога та ефективно подолавши проблеми, такі як глушіння сигналу з боку росіян.
Українська ШІ може змінити ситуацію на фронті
Як повідомляє Reuters, нове програмне забезпечення об’єднує дрони в мережу, що дозволяє групі безпілотників діяти злагоджено і швидко. Людина буде втручатися лише для надання остаточного підтвердження автоматизованим ударам. Водночас, якщо пілоти-люди можуть керувати лише кількома дронами одночасно, штучний інтелект зможе управляти сотнями.
Розробка включає кілька ключових компонентів:
- Візуальні системи: допомагають ідентифікувати цілі та спрямовувати дрони на них.
- Картографування місцевості: забезпечує точну навігацію для безпілотників.
- Складні програми: дозволяють дронам працювати у взаємопов’язаних “роях”, що забезпечує більш координовані атаки та збори інформації.
Однією з нових систем буде управління мережею розвідувальних і ударних дронів, де кожен дрон зможе самостійно планувати свої дії і прогнозувати поведінку інших у рої. Це дозволить не лише розширити масштаби операцій, але й підвищити захист пілотів, які перебувають поблизу лінії фронту, оскільки вони стають пріоритетною мішенню для ворожого вогню.
Використання штучного інтелекту вже показало свою ефективність в атаках на великі відстані, включаючи на військові об’єкти та нафтопереробні заводи на території росії. В атаках іноді бере участь рій з близько 20 дронів, де основні дрони намагаються досягти цілі, а інші служать для виведення з ладу або відволікання засобів протиповітряної оборони.
Нові можливості для атак та захисту
Штучний інтелект дозволяє дронам краще функціонувати в умовах радіоелектронної боротьби, де порушується зв’язок між пілотами і безпілотниками. Системи автоматизації фінальної частини польоту дозволяють дронам досягати високої точності ураження, близької до 80%. У випадку втрати контакту з пілотом, дрон або падає на землю, або продовжує політ далі самостійно.
Розробка таких систем тривала багато років і до цього часу вважалася дорогою і експериментальною. Але з новими можливостями штучного інтелекту, українські безпілотники можуть значно підвищити свою ефективність на полі бою.
За словами американського Інституту вивчення війни (ISW), удари ЗСУ вглиб росії продовжують чинити тиск на російську систему протиповітряної оборони. Російські військові намагаються розробити системний підхід для ефективного відбиття українських дронів, включаючи формування мобільних вогневих груп. Проте ці групи ще не розгорнуті на необхідному масштабі для захисту критичних об’єктів у західній частині росії.
Нещодавно, США почали розробку нової далекобійної зброї ERAM для України.
+ Немає коментарів
Додайте свій