Intel Intel
Новини конкурсу
Четвер, 31 травня 2018 16:32

РЕЗУЛЬТАТИ INTEL ISEF 2018

Міжнародний науково-технічний ярмарок Intel (Intel ISEF) об'єднує кращих молодих науковців, що демонструють свої таланти на міжнародній арені. При цьому судді конкурсу є професійними вченими, багато з яких є визнаними світовими лідерами.

Щороку приблизно 1800 учням середніх шкіл з більш ніж 75 країн, регіонів та територій надається можливість продемонструвати свої незалежні наукові дослідження та розробки вибороти призи Intel ISEF з загальною вартістю, яка перевищує 5 мільйонів доларів. Конкурс фокусується на виявленні, надихання та залученні наступного покоління STEM (STEM- Science, Technology, Engineering and Mathematics, тобто у сфері науки, техніки, інженерії та математики).

Формат конкурсу передбачає відбіркоі етапи на 420 місцевих афілійованих конкурсах серед учнів 9-12 класів або відповідних освітніх еквівалентів, переможцям яких надається можливість випробувати себе та свої наукові роботи у 22 різних категоріях на світовому масштабі.

Переможці конкурсу-ярмарки Intel ISEF продовжують отримувати деякі з найвідоміших академічних відзнак у світі, включаючи одну Нобелівську премію, одну премію прориву, три національних медалі науки та шість стипендій Фонду MacArthur. Вони беруть участь у деяких найбільш революційних наукових дослідженнях.

Вже протягом 69 років наприкінці травня за підтримки ISEF Foundation (Товариство для громади і науки)  у сполучених штатах америки проходить найбільший у світі конкус- ярмарок наукових і технічних робіт учнівської молоді зі всього світу. Цьогорічна статистика відвідування зареєстрували 1790 учасників з більш ніж 80 країн та територій. Від України на конкурсі, який відбувся у Пітсбурзі, штат Пенсильванія, INTEL ISEF було представлені 6 робіт фіналістів- переможців національних етапів з конкурсів INTEL ECO Україна та INTEL TECHNO Україна.  

Цього року наукова рада конкурсу INTEL ECO Україна обрала 3 роботи, які попали у такі категорії:

  • У категорії «Інженерний захист навколишнього середовища» з роботою Анастасії Венчковської, яка запропонувала метод вирішення проблеми зрошення пустель; 
  • У категорії «Фізична енергія» з роботою Владислава Казакова, який запропонував метод вироблення та використання енергії з блукаючих струмів землі
  • У категорії «Перекладна медицина»  з роботою Соломії Леньо, яка розробила подвійну нейромережу для аналізу та інтерпретації електрокардіограм.

Оцінювання проводять як жюрі конкурсу INTEL ISEF, так і більш ніж 50 урядових та не урядових організацій та університетів, які надають спеціальні винагороди та заохочення.

Цього року робота Соломії Леньо, учениці 11 класу Львівського навчально-виховного комплексу «Школа I ступеня - гімназія» отримала 2 спеціальні винагороди, а саме відзнаку від фонду для обдарованості і творчості Короля Абдул-Азіза і його компанйонів http://www.mawhiba.org.sa/EN/Pages/home.aspx

та спеціальна винагорода від Національного центру «Мала Академія Наук» під егідою ЮНЕСКО, яка виступала у ролі незалежного спонсора цьогорічного конкурсу.

http://man.gov.ua/en

До сильних сторін наших проектів можна віднести оригінальність ідеї та наукової думки, що виражається у потужних та перспективних концепціях та презентаціях.

Слабими сторонами наших можна вважати відсутність критеріїв завершеності: Роботи представляються на рівні перспективних розробот та гіпотез, тоді як роботи переможців INTEL ISEF здебільшого є конкретними реалізаціями гіпотез з відповідним тестуванням та значною доказовою базою. Слід підсилити задіяність наукових інститутів та спеціалізованих навчальних закладів у підготовці фіналістів до міжнародного етапу конкурсу Intel ISEF та забезпечити належний рівень обізнаності з вимогами конкурсу для керівників наукових проектів, вже на національному етапі відбору. Детально про правила конкурсу можна почитати тут: https://sspcdn.blob.core.windows.net/files/Documents/SEP/ISEF/2018/Rules/Book.pdf

  

 

 

 

Детальніше в цій категорії: « Наші фіналісти вирушили до Пітсбургу