Intel Intel
Науково-пізнавальні новини
Середа, 22 березня 2017 13:16

Ґрунт з астероїдів як радіаційний захист

Великі шматки ґрунту, що зустрічаються у космосі, можуть стати порятунком для астронавтів. Ґрунт видобутий з астероїдів може бути використаний у довготривалих місіях як захист від космічної радіації.

Опромінення космічною радіацією, це один з найбільших ризиків для життя, з якими зустрічаються астронавти під час довгострокових місій. Таких як запланована подорож до Марсу або будівництво поселення на місяці. Дослідження проведені у 2013 році, свідчать що під час повернення з подорожі до Марсу астронавти за один раз можуть отримати дозу порівняну з опромінення що людина зазвичай вбирає за все життя.

Але важкі алюмінієві щити, що використовуються зараз для короткострокових місій, занадто дорого перевозити так далеко. Для довгочасного перебування на місяці або Марсі, нам потрібен матеріал, який можна знайти у космосі, каже Даніел Брітт з Університету Центральної Флоріди.

“В кінці кінців, для будівництва значної за розмірами застави, бази або колонії, потребує можливості виготовлення усіх потрібних деталей за межами Землі,” підтверджує Поль ван Сюзанте з Мічіганського Технологічного Університету.

Відповіддю можуть стати астероїди, каже Брітт. Ґрунт у астероїдах багатий на водень, який є найбільш ефективним матеріалом для блокування протонів та космічних променів. Брітт та його колега Леос Похл визначили, що ґрунт на десять відсотків ефективніший за алюміній — який використовується у більшості сучасних щитів — у зупинці високо-енергетичних заряджених часток що випромінюються сонцем та іншими космічними тілами.

Як видобути необхідний ґрунт з астероїдів — ще не вирішена задача. “Зараз немає машин які б могли видобувати копалини за нульової гравітації” каже ван Сюзанте.

Але є декілька шляхів як це можна зробити. Наприклад, ґрунт не магнітний, тож його можна відділити від магнітних речовин за допомогою потужного магніту.

“Виконання будь-яких завдань у космосі є складною проблемою, але завжди знаходиться декілька шляхів її вирішення” каже Брітт.

Детальніше в цій категорії: « Квантове навчання