Intel Intel
Науково-пізнавальні новини
П'ятниця, 10 березня 2017 11:11

У 2018 році можуть з’явитися офіційно дозволені самокеровані автомобілі без керма

За нещодавно запропонованими у Каліфорнії правилами для самокерованих автомобілів, Департамент Автомобільного Транспорту дозволить компаніям тестування моделей не оснащених кермом. І це лише через три роки після того, як Google презентував концепт самокерованого автомобіля без керма (зараз відомий як Waymo).

Тільки-но автомобілі будуть протестовані на закритих треках та у комп’ютерних симуляціях, самокеровані моделі одержать можливість безперешкодно пересуватися шляхами Каліфорнії без водія або навіть без можливості бути керованими водієм.

За поточними правилами, у самокерованих авто повинні сидіти водії, які щосекунди готові перехопити керування, якщо щось буде вийде з під контролю.

А за новими, виробник повинен направити заявку, сертифікувати комунікаційний канал з машиною, надати план взаємодії з місцевими силами правопорядку, створити тренувальну програму для операторів дистанційного керування, та отримати лист підтвердження безпечності від Національної Адміністрації Безпеки Руху на Хайвеях.

Проте тепер компаніям не потрібно отримувати дозвіл на тестування машин від представників місцевої влади, а лише попередити їх про це листом.